Untitled photo

Olen 28-aastane Tallinnlanna, keda võib leida igal pool kaamera käes. Fotopisik on minus sees olnud juba väiksest saati ja mäletan väga hästi, kuidas ema oli järjekordselt filmi ilmutades üllatunud, sest piltidel oli kõike ja kõiki igast erinevast küljest. Ka loomaaeda minnes ei teinud ma pilte mitte endast või sõbrannast, vaid ikka ja ainult loomadest. Loodusfotograafi minust ei saanud (kuigi igasugu putukaid-mutukaid proovisin pildistada küll), hoopis rohkem hakkas paeluma päris elu pildile püüdmine.

2015.aastal mõistsin, et fotograafia ei ole minu jaoks lihtsalt hobi ja ei tahagi pilte enda jaoks sahtlisse pildistada. Alustasin portree- ja perefotode tegemisega ja ka neljajalgsed lemmikud on minu kaamera eest läbi käinud - võin julgelt väita, et olen läbi proovinud pea kõik žanrid.

Nüüd aga olen leidnud enda stiili, milleks on loomulikud, dokumentaalstiilis ja ehedad päris elu hetked - beebiootus ja beebiga kodus; kõige ilusam päev ehk pulmapäev; kahe inimese vaheline armastus või muud olulised-elulised sündmused. Kõike seda pildistan nagu kärbes seinal, ehk nii loomulikult kui võimalik.


- - - - - - - - - -


"Photography is a way of feeling, of touching, of loving. What you have caught on film is captured forever... it remembers little things long after you have forgotten everything." - Aaron Siskind

Untitled photo

Koolitused / workshopid:

Eestifoto "Algajate fotokoolitus" (2007)

Eestifoto "Edasijõudnute fotokoolitus" (2008)

Eestifoto "Stuudiofoto koolitus" (2010)

The Shaw Academy "The Art of Wedding Photography" (2015) 

Eestifoto "Stuudiofoto workshop" (2016)

SeeSee fotostuudio "Buduaari pildistamise workshop" (2017)

SeeSee fotostuudio "Lemmikloomad stuudios workshop" (2017)

Aleksandra Helk ''Kodus pildistamise kunst'' (2022)

Powered by SmugMug Owner Log In